Květen 2008

Titanic

6. května 2008 v 18:52
Loď snů - Titanic", luxusní hotel na vodě s ohromnou kapacitou, vyplul do vod Atlantiku v dubnu roku 1912, aby přinesl smrt 1500 lidem, kteří bezmezně věřili v jeho bezpečnost. Napínavé vypravování začíná u vraku legendární lodi, kde najsou potápěči obrázek krásné dívky. Je zrestaurován a reportáž o celé akci je odvysílána televizí. Přihlásí se stará žena, která je tou dívkou na obrázku. Veliký příběh o vášnivé lásce mezi sedmnáctiletou Rose (Kate winslet), která má na lodi i svého snoubence a Jackem (Leonardo DiCaprio), z hlediska společenského postavení pro ni naprosto nepřijatelným mladíkem a nenadálé srážce lodi s ledovcem, může začít...
Tragická plavba Titanicu a příběh lidí, kteří se na lodi plavili, zpracoval režisér Cameron se svým týmem jako skutečnou filmovou událost. Obrovské téma, které vzrušuje lidi více než osmdesát let, jim umožnilo fantasticky uplatnit několik žánrů: je tu velký milostný příběh, napínavé drama, dobrodružství, katastrofa. Cameron se připravoval na celý filmový projekt velmi pečlivě 5 let a výsledek stojí za to. Úžasnému zážitku z filmu napomohlo i špičkové herecké obsazení: Leonardo DiCaprio (např. Romeo a Julie, Marvinův pokoj), Kate Winslet, která byla nominována na Oscara za nejlepší vedlejší ženskou roli ve filmu Rozum a cit, dále hrají Billy Zane, Kathy Bates, Frances Fisher.

Linkin park

6. května 2008 v 18:50
Linkin ParkLinkin Park

Když se řekne Linkin park…
Mnoho nezasvěcených lidí si představí teď již nějakou hardcore metalovou kapelu , dříve spíše bandu skejťáků , kteří dokonce umí i trochu zpívat…Ale všichni jsou na omylu , nejedna se o žádné skejťáky (ani nevím jak se na to přišlo , když jediný na skejtu jezdí Joe)…LP nejsou žádní ,,hardcore metalisti,, typu Slipknot a ani ,,slaďoučký boyband,, typu Backstreet Boys…jsou to prostě LP:)…jejich hudební styl se nazývá Nu-metal a jedná se o směsici metalu , hip-hopu a elektroniky..která v té správné kombinaci vytváří nezapomenutelný zážitek…..
Píše se rok 1996…
A tehdy v americké Pasadeně 19ti letý Mike Shinoda zkouší v garáži kombinovat metal s hip-hopem společně s Bradem Delsonem , s kterým se znal již od střední..později se přidali Rob , Joe (Mike ho poznal na Pasadena Art College) , Dave (Bradův spolubydlící na koleji) a Mark.. Tenkrát se skupina jmenovala Xero (stejně jako jedna skejťácká značka) a nahráli první demo snímky , které později zazněly na Hybrid Theory….Mark ze skupiny odešel a tak zůstalo volné místo pro jednoho vokalistu…Xero si změnilo název na Hybrid theory.. Nejprve všechno zpíval sám Mike. Později mu někdo doporučil zpěváka z Grey Daze….můžete hádat třikrát kdo to byl…ano správně , Chester Benninghton. Jednoho dne při oslavě Chesterových narozenin mu Mike zavolal s otázkou jestli by nechtěl s nimi zpívat. Chester mu tenkrát všechny vokály zazpíval rovnou do telefonu a byl úspěšně přijat..:-D.. Někdy v roce 1999 skupina vydala své první album Hybrid theory EP , které sice ještě neslavilo kolosální úspěchy , ale bylo velmi dobré…Dave se vrací ke své předešlé skupině The Snax a odjíždí s ní na turné…Ale Hybrid theory nezaháleli , nejprve si změnili svůj název na Lincoln park, jenže kvůli obsazené webové doméně tento název zkomolili a tak vzniká LINKIN PARK…..
Obrovský úspěch nese jméno…
Hybrid theory (datum vydání 2000) , tak zní název prvního alba skupiny již pod názvem Linkin park…Dle mého soudu je toto album od LP ze všech nejlepší , ale ať každý posoudí sám:)..Alba se prodaly miliony kusů a to nejen v USA ale také Evropě , Asii a Latinské Americe…LP sklidili mnoho cen , získali několikanásobnou multiplatinovou desku..Dave ,,Phoenix,, se vrací zpět a LP se vydávají na turné , aby představili své skvostné album:)…Seznamují své fanoušky s velmi energickým vystoupením a tím si získávají velkou oblibu…dyťˇ jejich zvučný sound zazněl i v takových končinách světa jako je např. Malajsie…Linkini mezitím vydávají DVD Frat Party at the Pancake Festival obsahující mnoho videoklipů a zachycuje jejich turné po Evropě…
Reanimation….
LP zkracují čekání fanoušků na další album a vydávají remixové album nejvyšší kvality s názvem právě Reanimation..Naleznete zde remixové skladby z HT a některé další…na vývoji se podíleli ti nejlepší rapeři a DJové (např X-Ecutioner) a také třeba Jonathan Davis z Kornu a Aaron Lewis ze Staind. Můžete si myslet, že remixové album nemůže dosáhnout hodnot normálního alba , ale Reanimation je jedna velká obrovská výjimka. Reanimation se stalo na mnoha různých oceněních remixem roku.
A pak přišla…
Ptáte se kdo??? METEORA Snad nejočekávanější album všech fanoušků LP..Jen slastně vzpomínám na dobu kdy jsme odpočítávali vteřiny do vydání…Jak těžké bylo usínat a stále ji nemít doma v cd přehrávači….. Někteří chytří ,jako třeba my, jsme si naivně mysleli, že si ji ještě 14 dní před vydáním stáhneme z netu, ale ouha…Meteoru před vydáním slyšel jen producent Don Gilmore a sami LP…Nahrávací studio bylo střeženo jako Bílý Dům.. A pak jsme se dočkali i my , přesně 25.3.2003:)… Okamžitě po vydání bylo jasné že jde o hudební událost roku.. Opravdu velkolepé album , které se pyšní 13 songy a hned 5 singly.. Snad každý opravdový LP fanoušek na světě byl štěstím bez sebe:))))))))))))))))
Mimo jiné, o pár měsíců později zavítala tahle super skupina i k nám do Prahy…kde předvedla jak novou Meteoru tak i Hybrid theory…kdo tam chyběl je vůl a já patřím mezi ně:((
Meteora World tour
Největší LP turné vůbec, kde odehráli více jak 150 koncertů.. probíhala jak po celém USA tak i Asii , Jižní Americe a Austrálii a samozřejmě Evropě.…Linkinům se jejich vystoupení tak líbila , že se rozhodli vydat další album …a to Live in Texas. Není to sice plnohodnotné album , ale fanouška žíznícího po dalším albech určitě dobře zasytilo , i když nezahřálo na srdíčku jako HT a Meteora a i vlastně Reanimation. O co vlastně šlo.. Album se skládalo z CD verze , která obsahoval 12 audio stop z koncertu v Texasu a DVD pak celý koncert…
A pak nepřišlo Reanimation 2…
Když sem se poprvé doslech , že LP mají vydat další album a to s názvem Collision Course , myslel sem si , že to bude něco ve stylu Reanimation…ale mýlil sem se..Opět jde o verzi i s DVD…jenže už to není vůbec žádná radost…né že by bylo CC nějaká velmi špatné a nepovedené album , ale jedná se o remixi písní LP s raperem Jay-Z , na CD naleznete pouze 6 songů a na DVD pak koncert s těmito 6 songy…toto album bych označil jako nejkomerčnější jaké kdy LP vydali.. Albu nepomohlo na kvalitě ani fakt , že vzniklo za velmi krátkou dobu , jednalo se totiž o reklamu MTV na pořad Mashed-UP , kde LP dostali velmi krátkou lhůtu na natočení alba…I přes to se dá album poslouchat , ale nedá se srovnávat s jeho předchůdci….

Julia Roberts

6. května 2008 v 18:38

Julia Roberts

Herečka

Datum narození:28.10.1967Místo narození:Smyrna, Georgia, USA Znamení: Štír Životopis:Julia Fiona Roberts spatřila poprvé světlo světa 28. října roku 1967. Dětství prožila v malém městě Smyrna v Georgii (USA) se svou matkou Betty-Lou, která působila jako herečka a pracovnice v církvi zatímco její otec Walter pracoval jako prodejce vysavačů, spisovatel a herec. Julia má dva starší sourozence - bratra Erica a sestru Lisu.

Julia nezažila příliš šťastné dětství. Ve čtyřech letech se jí rozvedli rodiče kvůli finančním potížím. Betty-Lou zůstala ve Smyrně s dvěma dcerami, kdežto Walter se společně se šestnáctiletým Ericem odstěhoval do Atlanty, kde po 6 letech zemřel na rakovinu. Kvůli silným brýlím a velké puse narážela často ve škole na posměšky od svých spolužáků. Později se ovšem rozhodla vzít svůj vzhled do vlastních rukou. Využila své velké pusy, ze které vytvořila "obchodní značku", sundala brýle, místo nichž začala používat kontaktní čočky, které ještě více zvýrazňovaly její kaštanové oči, a v neposlední řadě využila své vyšší postavy.

Jako malá holka si dlouho přála stát se veterinářkou a neměla ambice stát se herečkou. To se změnilo po dokončení Campbell High School ve Smyrně. Tehdy se Julia rozhodla spojit se svou setrou a bratrem v New Yorku, kde společně navštěvovali divadelní školu. Mezitím pracovala jako prodavačka obuvi. Zanedlouho podepsala smlouvu s modelingovou agenturou "Click", pro kterou pracovala do doby, kdy jí její bratr, který již působil ve filmovém průmyslu, přihrál její první roli ve filmu "Blood Red". Film nebyl zrovna úspěšný, ale díky němu se dostala do Hollywoodu. Ještě před tím si zahrála ve dvou televizních filmech. V roce 1988 si zahrála číšnici ve filmu "Mystic Pizza" a vedlejší roli ve filmu "Satisfaction" společně s Liamem Nelsonem. O rok později (1989) si zahrála ve filmu "Steel Magnolias" ( Ocelová magnólie ) společně se svým tehdejším snoubencem Dylanem McDermottem. Za roli v tomto filmu byla také poprvé nominovaná na Oscara, kterého ovšem získala o 12 let později.

V roce 1990, po natočení romantického filmu " Pretty Woman ", se z Julie stala herecká superstar a téměř přes noc se stala nejžádanější herečkou Hollywoodu. Noviny o ní psaly každý den a lidé po celém světě o ní mluvili. Najednou nemohla opustit svůj dům aniž by ji na každém kroku nedoprovázela ochranka před hordou reportérů a fotografů. Tato doba byla pro ní trpkou zkouškou, začala velmi hubnout a začalo se mluvit o její závislosti na drogách, či o její anorexii, což se nakonec nepotvrdilo.

Záchrana přišla po té, kdy se téhož roku setkala ve filmu "Flatliners" ( Hráči se smrtí ) s hercem Kieferem Sutherlandem. Kiefer opustil svojí ženu a děti a přestěhoval se k Julii. Vztah a zároveň skandál roku začal. V srpnu roku 1990 Julia a Kiefer oznámili svoje zasnoubení a v říjnu si Julia nechala k narozeninám na levé rameno vytetovat čínský symbol věčné lásky.

Jejich svatba byla naplánovaná na 14. června roku 1991, avšak sen se rozpadl po té, co se Julia dozvěděla o Kieferově vztahu se striptérkou Mandou Rice. Následně se Kiefer nechal slyšet, že sex s Julii byl jako spaní s mrtvolou. Julia zrušila svatbu, psychicky se zhroutila a musela být převezena do nemocnice. O pár dní později Julia utekla pryč před novináři do Irska s Kieferovým nejlepším přítelem Jasonem Patrickem a zlí jazykové spekulovali o plánované svatbě v Irsku. Mezitím se v kinech objevil úspěšný film " Sleeping with the enemy " (Noci s nepřítelem) . Po krátké době se Julia s Jasonem rozešli kvůli jeho nekončící vášni v pití piva. V této době se opět objevily zvěsti o Juliině závislosti na drogách.

Po úspěchu filmů jako "Sleeping with the enemy", "Dying Young" (Zemřít mladý) či "Hook" (1991) se Julia rozhodla vzít si od filmování delší přestávku. Během této pauzy strávila hodně času s Danielem Day -Lewisem. Na dva dlouhé roky Julia téměř zcela zmizela z pláten kin, kromě ne zrovna úspěšného filmu " The Player" (Hráč) z roku 1992. Najednou začali všichni spekulovat o návratu Pretty Women na filmové nebe. Okázalý návrat uskutečnila v roce 1993 v thrilleru " The Pelican Brief " (Případ Pelikán) na motivy knihy stejného názvu od Johna Grishama. Tvrdilo se, že John napsal knihu přímo pro Julii jako hlavní hrdinku, která ztvárnila studentku Darby Shaw . Po té ovšem natočila dosti nepovedené filmy jako " I love trouble " (Zbožňuju trable) nebo " Pret-a-Porter" .

V červnu roku 1993 se Julia poprvé provdala. Šťastný muž byl o deset let starší country zpěvák Lyle Lovett . Po několika týdenní známosti se objevili v kostele, kde vyslovili své "ano". Svatba přišla a zase odešla dříve než se začalo mluvit o rozvodu a děti, které by zachránily manželství a které si velmi přáli, nepřišly. V březnu roku 1995 pár oznámil, že se v dobrém rozešli. Rozvedli se po 21 měsících manželství, ale zůstali dobrými přáteli. Po té se začalo spekulovat o mnoha partnerech, kteří se objevovali po boku Julie - nejčastěji byli zmiňováni např.: Jason Patrick, Ethan Hawke, Richard Gere, či Matthew Perry ze sitcomu "Přátelé". Julia pokračovala v natáčení filmů jako " Something to talk about " (Síla lásky) , "Mary Reilly" a "Michael Collins". V této době se začalo povídat, že konec Juliiny kariéry je za dveřmi, její filmy nedosahovaly úspěchů jako v minulosti a začala se ztrácet ze stránek časopisů a médií. Také se objevovaly diskuze o následovnicích Julie, mezi kandidátkami byly například: Sandra Bullock, Julia Ormond nebo Julianne Moore. Ale Julia se vrátila s hlavou vzhůru, jak u ní bylo ostatně zvykem. V roce 1997 natočila úspěšný film " Conspiracy Theory " (Spiknutí) s Melem Gibsonem a velký hit " My Best Friend's Wedding " (Svatba mého nejlepšího přítele) .

Na konci 20. století byla pracovně velmi vytížená. Ve vánočním čase roku 1998 se objevil na plátnech kin film "Stepmom" (Druhá nebo první) a v létě roku 1999 do kin přišly dva filmy - "Notting Hill" a "Runaway Bride" (Nevěsta na útěku) . V prvním zmiňovaném si zahrála filmovou hvězdu Annu Scottovou, která se zamilovala do prodejce knih Hugha Granta a ve filmu "Runaway Bride" si Julia opět zahrála po boku Richarda Gera, a to poprvé od filmu "Pretty Woman". V roce 2000 měl v kinech premiéru film, který vznikl podle skutečné události - "Erin Brockovich", kde si zahrála sekretářku, která objeví ekologický skandál. Následně po premiéře se o Julii začalo mluvit jako o hlavní favoritce na držitelku Oscara. Její vysněný den přišel 25. března roku 2001, kdy se Julia poprvé v životě dočkala nejcennější ceny ve filmovém průmyslu. Tento film jí také vynesl post nejlépe placené herečky v Hollywoodu (20 miliónů USD) , který drží dodnes, i když už za film (Mona Lisa Smiles).

V tomto roce (2001) měly v kinech také premiéru 3 filmy: v březnu "The Mexican" ( Mexičan ) s Bradem Pittem, "America's Sweethearts" (Zlatíčka pro každého) přišel následně v červnu a ve vánočním čase to byl remake filmu "Ocean's Eleven" (Dannyho parťáci) . V tomto filmu si zahrála mezi jinými s Bradem Pittem & Georgem Clooneym. Tento film byl ve státech velkým hitem a na rok 2004 se plánuje natočení pokračování (Ocean's 12) . Rok 2001 nebyl pro Julii pouze radostný. V červnu Julia oznámila rozchod s přítelem Benjaminem Brattem po téměř 4letém vztahu. O rok později (4.7.2002) se ovšem provdala za kameramana Danny Modera, který byl ještě měsíc před svatbou ženatý. Rozešli se v dobrém a o svém vztahu k Benjaminovi Julia říká stále jen to nejlepší. V roce 2003 natočila dva filmy ve vedlejších rolích - "Full frontal" (Hollywood, Hollywood) a "Confessions of a dangerous mind" ( Milujte svého zabijáka ). I když první nesklidil velký úspěch, tak druhý přitáhl mnoho diváků. Na konci roku 2003 natočila film "Mona Lisa Smiles", který ovšem v USA příliš nesplnil očekávání.Mrtvá kamarádka

6. května 2008 v 18:27
Jela jsem autem s tatínkem, když jsme cestou potkali jednu moji kamarádku z tábora, která stopovala. Zastavili jsme, abychom ji vzali s sebou. Já jsem si sedla na přední sedadlo, zatímco ona se posadila dozadu. Pak jsme si začali s taťkou zpívat a kamarádka se taky na chvíli přidala. Jakmile jsme ale zastavili na červenou, kámoška už v autě nebyla. Byli jsme překvapení, ale nakonec jsme si řekli, že nejspíš sama vystoupila. Pro jistotu jsme ale jeli k ní domů, abychom se přesvědčili, jestli dorazila v pořádku. Otevřela nám kamarádčina maminka, která nám s pláčem řekla, že její dcera zamřela před třemi dny.

Au-PAIR

6. května 2008 v 18:26
Už dlouho se mladí manželé těšili na návštěvu divadelního představení. Po internetu si objednali hlídání své čtyřměsíční dcerky. Domluvená au-pair přišla i se svým chlapcem. Od začátku se ale manželům na páru něco nezdálo. Ještě před divadlem pro jistotu zavolali domů a ptali se, jestli je všechno v pořádku. Odpověď: "Jo, vše je v cajku. Pečeně je už připravená, za chvilku ji šoupnem do trouby." Manželé pospíchali zpátky a dorazili domů zrovna ve chvíli, kdy ti dva polévali miminko kečupem! Rodiče své dítě zachránili v poslední minutě! Přivolaní policisté zjistili, že povedený párek je pořádně nadrogovaný…!

Vězeň

6. května 2008 v 18:24
Byla jsem na táboře a jako každý rok byla stezka odvahy. S kamarádkami jsme se objaly a s některýma klukama jsme si dali pusu "pro štěstí". Klepala jsem se jako štěně. Cestou jsem potkala 3 vedoucí a jednoho instruktora. Najednou mě cosi chytlo a táhlo za nohu. Vyvlékla jsem se. Když jsem se otočila, ta osoba byla v černém, takže jsem nespatřila její tvář. Zapištěla jsem a utíkala. Chvíli běžela za mnou! Na konci lesa jsem hned běžela za kamarádkou a zeptala se jí, kolik potkala vedoucích. Ona, že prý čtyři. "Ale, kdo teda byl ten pátý?" Myslela jsem, že to byl jeden z žertů Lukáše, ale druhý den jsem se dozvěděla, že v našem okolí se pohyboval včera večer uprchlý vězeň.

Sklep

6. května 2008 v 18:22
Já, můj bratr a kamarádka Helena jsme byli venku u nás za domem. Neměli jsme co dělat, a tak jsme se šli strašit do sklepa. Byly tam probourané zdi. Za jednou zdí byl výtah a to znamenalo, že jsme byli už v dalším chodě. Já jsem šla za Helenou a můj brácha byl vedle mě. Najednou Helenu chytla něčí červená ruka! Vypadala to, jako by ta ruka byla od krve. Viděla jsem to přesně, protože jsem stála za ní. Všichni jsme strašně zakřičeli a utekli ven. Ze sklepa vyběhla černá kočka. Řekli jsme si, že to někomu řeknem. Učinili jsme tak, ale nikdo nám neuvěřil.

Táboření

6. května 2008 v 18:21
Jendou jsem s rodičema a mojí sestřenicí tábořila někde u Tábora. Já se sestřenicí jsem spala v jednom stanu. Asi po pěti dnech tam přijela nějaká druhá rodina se synem, kterému bylo asi 15. Byl docela hezký, a tak jsme se seznámili. Jednou v noci se mi chtělo strašně na záchod, a tak jsem vzbudila sestřenici, aby šla se mnou. Vyšly jsme ze stanu a strašně jsme se lekly! Byl tam ten kluk. Najednou se nahnul a začal sestřenici škrtit! Já jsem ho začala bít do rukou a kousat, ale on ji pořád držel. Tak jsem ho bodla mým nožíkem a on utekl. Ráno jsme se probudily a sestřenice měla celý krk modrý. Podala jsem jí zrcátko. Když se do něj podívala, vyděsila se a běžela k rodičům. Při běhu zakopla o něčí botu. Ta bota byla toho kluka, ale ta rodina už tam nebyla. Když Katka doběhla k rodičům, tak už na krku nic neměla. Rodiče si mysleli, že jsme měly noční můru.

Rychlé občerstvení

6. května 2008 v 18:19
Konec letní sezony v jednom malém lázeňském městečku na břehu Středozemního moře… V nově otevřeném baru panuje uvolněná nálada. Právě totiž probíhá "Happy Hour", kdy si hosté dopřávají drinky za výhodné ceny. Aby se neživili jenom tekutou stravou, objednávají si také bohatě snacků z jídelního lístku, který nabízí burgery na všechny způsoby. Najednou do bufetu vejde týpek, hodí na pult mrtvou kočku a zavolá: "Tak, tahle je dneska poslední!" Zkoprnělí hosté zalarmují hygienika - a ten zjistí, že nabízené burgery byly skutečně připraveny z kočičího masa!

Střelnice

6. května 2008 v 18:17
Jednoho letního večera jsme s kamarádkou Bárou stanovaly. Byl úplněk. Řekly jsme si, že si uděláme bojovku. Tak jsme šly do střelnice. Přesně před 30 lety se tam stala vražda. Říká se, že se tam jeden pán zbláznil a v amoku zastřelil všechny lidi, co tam byli, včetně sebe. Od té doby nebyla střelnice provozu. Vždycky byla uzamčená a my lezly oknem. Ten den však byla odemčená. Vešly jsme dovnitř, rozsvítily jsme a šly do vedlejší místnosti. Najednou se ozvala rána. Začalo pršet. Začaly se ozývat strašidelné zvuky. Zjevilo se tam 10 lidí. Došlo nám, že ten pán zabil skutečně 10 lidí, včetně sebe. Všechno do sebe zapadalo přesně tak, jak mi vyprávěl děda. Ty osoby se k nám přibližovaly, byly blíž a blíž. Obě jsme se klepaly strachy. Plížily jsme se ke dveřím, ale byly zamčené. Jedna z těch osob vytáhla zbraň, kterou se střílelo, namířila na nás a vyšla rána. V tu chvíli vše zmizelo, rozsvítilo se a přestalo pršet. Doma jsme to řekly jen dědovi. Věděl přesně, co se stalo, protože nám k tomu řekl: "Jen jediný člověk to přežil a to jsem já!"

Tajemné náramky

6. května 2008 v 18:15
V mém blízkém okolí bydlí dvě holky. Petra (16) a Kristýna (16). Jsou to nejlepší kamarádky snad už od útlého dětství. A možná i proto se mnohokrát stanem že se na něčem shodnou. Třeba jedna chce něco říct a v tu chvíli to napadne i tu druhou. Kvůli těm svým shodám se rozhodly, že bude každá z nich na ruce nosit úplně stejný náramek. Je modrý s průhlednými bublinkami a z umělé hmoty. Všechno to začalo jednoho pochmurného dne. Kristýna jela s kamarádkou Pavlou (14) navštívit svojí spolužačku, která od nás bydlí 3 kilometry. Petra byla doma, a tak jsem k ní zašla. Seděly jsme na botníku a povídaly jsme si. Přitom si hrála se svým náramkem. Najednou jí ovšem nechtěně vyklouzl a spadl až o patro níž pod schodiště. Hned se vylekala a ihned pro něj běžela. Když ho našla pod botníkem s hnědobílou pruhovanou látkou, zjistila, že je přetržený. Jen se utěšila, že to slepí lepidlem. Ve stejnou dobu seděla Kristýna u spolužačky, měla na sobě hnědobílý pruhovaný svetřík a svého náramku se ani nedotkla. Když tu najednou, zničehonic, jí prasknul. Po chvilce ujistila, že se dá slepit lepidlem. Později, když se vrátila s Pavlou domů a zjistily jsme, že obě dvě části příběhu se odehrály ve stejnou dobu, přesně za deset minut půl šesté, byly jsme s Petrou šokovány. Dříve jsme si myslely, že když se něco takového stane, je to tím, jak se moc dobře znají. Ale jak může prasknout náramek bez jakékoli viditelné síly? To je mi záhada!!!

Vtipy

6. května 2008 v 17:51
Blondýnka si kupuje pizzu v pizzerii a prodavač se jí ptá: "Na kolik dílů ji chcete nakrájet? Na čtyři nebo na osm?" "Na čtyři, osm bych nesnědla…"
Přijde malá Anička domů ze školy a tatínek se vyptává: "Co bylo ve škole?"
"Ale nic, jen jsem dostala čtyřku ze zeměpisu," odpoví Anička.
"A proč, prosím tě?" diví se tatínek.
"Ále, nemohla jsem najít Aljašku…"
"A nenechala sis ji v pokojíčku?"

Blondýna potká na palubě výletní lodi zajímavého mladíka a rozhodne se s ním zavést řeč: "Taky plujete na této lodi?"

Přijde takhle malá želvička ke stromu, povzdychne si a začne se na něj drápat. Leze, leze, až se vydrápe do koruny, tam roztáhne tlapičky a skočí. Rozplácne se na zemi. Po chvíli se probere, oklepe se a znovu se došourá ke stromu, povzdychne si a drápe se zpátky nahoru. Když je v koruně, roztáhne zase tlapičky prásk ho na zem. A tak pořád do kolečka. Na vedlejším stromě na to koukaj dva ptáci a jeden z nich se poškrábe na hlavě a řekne: "Ty hele, neměli bychom jí říct,že je adoptovaná?"

Dva trampové spí v kempu. V noci vzbudí jeden druhého: "Podívej se na to jasné nebe a na hvězdy. Co si o tom myslíš?" "Že bude zítra hezké počasí." "Já si spíš myslím, že nám někdo ukradl stan!"
Učitel: "Tahle místnost je 6 m široká, 8 m dlouhá a sluneční světlo dopadá na podlahu pod úhlem 20°. Zjistěte, kolik je mi let!"
Přihlásí se Pepíček: "48!"
"Jaks to uhodl???!" táže se překvapený učitel.
"To víte, mám 1 bratrance, je mu 24 let, a táta říká, že je napůl debil…"
V baru náhle zahasne světlo. Jeden opilec se přitočí k sousedovi a povídá: "Já ti pppovím jjjeden vtip o bbblondýnkách, chchcchceš?" Ze tmy se ozve: "Tak hele, já jsem blondýna a dělám karate. Vedle mě sedí další blondýna a ta dělá judo. Za tebou stojí další blondýna a ta boxuje. Máš ještě chuť říkat vtipy o blondýnách?" Opilec chvíli mlčí a pak zahuhlá: "Uuuž ne, nnnerad bych ho tttřikrát vysvětloval."
Maminko, jak to, že máš tak hebké ruce?" "Protože nádobí myje tatínek!"
"Kdybys potkal v lese medvěda, jaké kroky bys podnikl?" "Co nejdelší!"
V hodině fyziky: "Kdo nám poví, jak lze pomocí vody získat světlo?"
"Stačí umýt okno, pane učiteli!"Trapas

6. května 2008 v 17:11 | Diee
Jednou když jsem byla na taboře, tak jsem bydlele se svojí kamaradlou Martou, se dvěma super holkama a ještě jednou hnusnou tlustou holkou, se kteou jsme se moc nebavily.někdy uprostřed tábora ta tlustá holka onemocněla.Nebyli tam moc dobří vedoucí a všude v pokojích bylo narváno, tak nám ji nechalina pokoji.Měla nějakévýhody a jedna z nich byla, že ji na pokoj nosily snídaně,svačina,obědy a večeře.Jednoujsmě mělik obědu špagety s kečupem a oni jí to donesli na pokoj.Když jsme se vracely s holkama, tak to ještě neměla snědelé.Marta začala vyprávět jedenvtip o blondýně,když zrovna ta holka měla v puse ty špagety.a teď se to stalo!Ona ty špagetyvyprsky z pusy a rovnou na mě.A do rozkroku.Musela jsem do koupelna umýt.Ale na chotbě byli kluci a začali se mi strašně smat!

Chirurgové

5. května 2008 v 21:24

Chirurgové

Americký seriál, jehož děj se koncentruje na životní osudy osazenstva chirurgického oddělení velké nemocnice. Příběhy z profesionálního a osobního života stážistů a jejich nadřízených v nemocnici a v prostředí, které rozhodně není jednoduché. Operace, vztahy, komplikace... To, jak se svým osudem budoucí chirurgové naloží a co všechno je čeká, se televizní diváci dozvědí na Prima TV.

GREY'S ANATOMY
Vítejte v nemocnici Grace. Tato nejobtížnější chirurgická stáž západně od Harvardu je velmi náročnou tréninkovou základnou pro mediky nováčky. Poznejte Meredith, Izzie, George, Alex a Cristinu. Včera byli studenty, dnes jsou doktory. A pokud zvládnou sedm hrozných let v nemocnici Grace, budou z nich chirurgové. Ale svět se kvůli nim ani jejich obtížné stáži nezastaví a oni se musí vypořádat také se žárlivými partnery, nemocnými rodiči, milostnými románky a domácími krizemi, při kterých se musí spolehnout jeden na druhého.
Seznamte se s Meredith Grey. Je to žena, která se snaží vést normální život se zaměstnáním, při němž vést normální život je prakticky nemožné.
Meredith je asistentka prvního ročníku v nemocnici Grace v Seatlu, na nejobtížnější chirurgické stáži západně od Harvardu. Ještě včera patřila s dalšími asistenty prvního ročníku Cristinou Yang, Izzie Stevens, Georgem O'Malley a Alexem Karevem mezi studenty. Dnes už jsou z nich doktoři ve světě, kde může být pracovní výcvik otázkou života a smrti. Všichni se snaží vypořádat se zdary a nezdary svých osobních životů.Udržet přátelské vztahy v této tak stresující a soutěživé atmosféře je velmi těžké. Meredithina ambice stát se lékařkou je zastíněna znepokojujícím tajemstvím: Její matka, uznávaná chiruržka, se potýká s tragickou chorobou. Rozporuplná Cristina je velice soutěživá a cílevědomá a odmítá jakoukoliv pomoc, jen aby vše dokázala sama. Isobel "Izzie" Stevens je dívka z malého města, která vyrostla ve špíně a chudobě. Navzdory tomu, že si na svou kariéru l%C

Ztraceni

5. května 2008 v 21:20
HERCI
boone Boone Carlyle
Kde bydlel(a):
Malibu, USA

Co dělal(a) dříve:
Pracuje v matčině firmě organizující svatby

Proč cestoval(a) letadlem:
Aby přivedl zpět do USA svou nevlastní sestru Shannon

Kde v letadle seděl(a):
9E

Na ostrově bydlí:
PlážZNÁMÁ FAKTA
  • měl nevlastní sestru Shannon, se kterou jistý čas udržoval milostný poměr
  • jeho matka se provdala za otce Shannon
  • pracoval jako zachránář
  • jeho chůva Teresa si zlomila vaz na schodech, když ho jako dítě hlídala
claireClaire Littleton
Kde bydlel(a):
-, Austrálie

Co dělal(a) dříve:
Servírka ve fast foodu

Proč cestoval(a) letadlem:
V L.A. hodlala dát své dítě k adopci

Kde v letadle seděl(a):
-

Na ostrově bydlí:
JeskyněZNÁMÁ FAKTA
  • Otěhotněla se svým přítelem Thomasem, ale rozešli se.
  • Během těhotenství navštívila psychologa, který ji varoval před adopcí.
--
serifEdward Mars (šerif)
--
Kde bydlel(a):
-

Co dělal(a) dříve:
federální šerif

Proč cestoval(a) letadlem:
eskortoval zatčenou Kate zpět do USA

Kde v letadle seděl(a):
27G

Na ostrově bydlí:
-ZNÁMÁ FAKTA
  • Jako šerif pronásledoval Kate dlouhou dobu - téměř tři roky.
  • Poprvé ji polapil těsně po spáchání prvního činu, ale při převozu mu díky nehodě utekla.
  • Podruhé ji dopadl až v okamžiku, kdy se skrývala v Austrálii.
--